Українські лабораторії працюватимуть за міжнародними стандартами, - МОЗ
moz.gov.ua

Українські лабораторії працюватимуть за міжнародними стандартами, — МОЗ

У п’ятницю, 26 січня, МОЗ України підписав Меморандум з Американською спілкою клінічних патологів. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу міністерства охорони здоров’я.

«Міжнародні партнери надаватимуть підтримку українським фахівцям з лабораторної діагностики – допоможуть поліпшити знання та навички щодо управління якістю в лабораторіях», — йдеться в повідомленні.

Зазначається, що близько 70% усіх клінічних рішень у медицині засновані на результатах лабораторних досліджень, а для інфекційних захворювань цей відсоток наближається до 100.

«Тому дуже важливо, щоб лабораторії по всій країні працювали якісно та системно», — підкреслили у прес-службі МОЗ.

Світовий досвід доводить, що оптимізація лабораторних підрозділів і впровадження системи управління якістю дозволить покращити якість роботи на 20%.

МОЗ заявило, що впровадження системи якості, заснованої на міжнародних стандартах, і акредитація лабораторій має зменшити оперативні витрати лабораторії, кількість помилкових результатів і якість надання медичних послуг пацієнту.

«Наразі за результатами численних міжнародних оцінок у 2015-2017 роках система національних лабораторій відповідає вимогам міжнародних стандартів лише на 50-60%. Сьогодні в Україні є понад 5000 медичних лабораторій — державних та приватних. Із них лише 3 лабораторії — 1 приватна та 2 державні – акредитовані за стандартом ІSО 15189. Розпочали процес акредитації ще 7 лабораторій», — йдеться в повідомленні.

У МОЗ додали, що однією з головних проблем на шляху до акредитації є недостатній рівень поінформованості та практичних знань у лабораторних працівників, тому американська спілка допоможе українським фахівцям підвищити знання та поліпшити навички щодо управління якістю в лабораторіях.