Українські політики прокоментували "прорив" Саакашвілі
facebook.com/SaakashviliMikheil

Українські політики прокоментували «прорив» Саакашвілі

Вчора, 10 вересня, Міхеіл Саакашвілі потрапив на територію України після низки інцидентів. Сьогодні свої коментарі з цього приводу оприлюднили деякі представники українського політичного істеблішменту. 

Так, глава уряду Володимир Гройсман вважає прорив Саакашвілі та його прихильників через державний кордон злочином. Про це прем’єр написав на своїй сторінці у Фейсбуку. «Ті, хто причетний до організації цього прориву, мають понести відповідальність», — повідомив В. Гройсман. Він також зазначив, що, з його точки зору, інцидент із Саакашвілі — це початок атаки деяких політиків проти української державності, уточнивши, що йдеться не про М. Саакашвілі, а про українських політиків-популістів. Повідомлення з цього приводу оприлюднив також Урядовий портал.

Висловився з приводу прориву кордону і міністр внутрішніх справ Арсен Аваков. «Це розвал фундаментів, на яких ми будуємо країну — поза залежністю від тих чи інших груп при владі. І якщо ці фундаменти буде зруйновано, з будь-якого приводу, — ми не держава, а натовп людей, які бездарно живуть на території», — написав він у Фейсбуку. Аваков також додав, що вважає атаку на базові інституції держави злочинною та безвідповідальною.

Крім того, він зазначив, що за фактом організації прориву кордону Нацполіція відкрила кримінальне провадження за ст. 332 «Незаконне переправлення осіб через державний кордон України». «Розпочато розслідування та формальну процедуру збору фактів і доказів. Це «важка» стаття. Впевнений, прокуратура нас підтримає. Як і суди», — додав очільник МВС. Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на термін від трьох до п’яти років.

Також Аваков повідомив, що Міхеілу Саакашвілі та всім, хто незаконно перейшли кордон, потрібно невідкладно прибути до пункту пропуску Шегині, де відбувся прорив, та пройти процедуру оформлення, або ж звернутися до відділення Міграційної служби.

Член колегії МВС Антон Геращенко у зв’язку з подіями виклав на своїй фейсбук-сторінці список народних депутатів, які перетнули кордон разом із Саакашвілі. До списку ввійшли Юлія Тимошенко, Сергій Власенко, Юрій Дерев’янко, Павло Костенко та Дмитро Добродомов. Геращенко назвав перелічених депутатів «тітушками» та додав, що також вчора незаконно перетнув кордон екс-глава СБУ Валентин Наливайченко.