Українських держслужбовців навчатимуть англійської мови
facebook.com/JusticeKyiv

Українських держслужбовців навчатимуть англійської мови

Національне агентство з питань державної служби у рамках кампанії «Україна заговорить англійською» починає масове навчання держслужбовців ангійської мови. Про це повідомляє Укрінформ з посиланням на голову НАДС Костянтина Ващенка.

Ващенко розповів про нову ініціативу під час прес-конференції, яка пройшла сьогодні, 5 жовтня. За його словами, проект спрямовано на підвищення рівня володіння англійською серед держслужбовців. Участь у проекті буде безкоштовною, для його забезпечння вже знайдено партнерів. Навчання відбуватиметься на платформі Lingva.Skills.

«По суті, це навчання на робочому місці. Кожен держслужбовець, який прагне цього, може зареєструватися, отримати доступ і працювати над удосконаленням своєї англійської мови», — зазначив Ващенко.

Він нагадав, що згідно з законом держслужбовець має обов’язково володіти іноземною мовою та підкреслив, що державні службовці, особливо найвищого рівня, які не працюють над опануванням іноземних мов, ризикують опинитися позаду світових процесів.

За словами голови НАДС, держслужбовців категорії А закон зобов’язує знати одну з мов ради Європи — англійської або французької. Цей фактор будуть враховувати при поданні документів на низку посад, а також під час щорічного оцінювання держслужбовців. Всі, хто пройдуть навчання, отримають сертифікат про проходження курсу.

Творець платформи Lingva.Skills Віталій Зубков розповів, що її розробляли саме з огляду на держслужбовців. «З самого початку ми подивилися, як вони працюють, який у них наявний рівень і які проблеми потрібно вирішувати. Ми створили рівні А1-А2, які покривають Вeginner та Elementary рівні, але навіть ці рівні були цікаві людям, у яких уже є рівень Intermediate. Наразі сьогодні ми публікуємо рівні В1 та В2», — зазначив він.

Зубков додав, що проект співпрацює з Міністерством освіти і науки, Національним агентством з питань держслужби та Українським центром оцінювання якості освіти.

Голова Асоціації інноваційної та цифрової освіти Станіслав Куценко, повідомив, що в межах пілотного проекту на платформі Lingva.Skills вже навчалися працівники Мін’юсту, а загалом за півтора роки його існування до навчання долучилися співробітники 46 міністерств та відомств.

Також зазначається, що навчатися за допомогою Lingva.Skills можуть усі охочі. Зараз на платформі зареєстровано майже 100 тисяч людей, хоча заявок подано понад 2,5 млн. Це пояснюють тим, що проект реалізується на волонтерських засадах, і на опрацювання нових заявок наразі не вистачає часу.

Куценко також розповів, що найближчим часом планують відкрити доступ до контенту з німецької мови, а згодом — і інших мов ЄС.