Український стартап залучив 10 млн доларів на розробку штучного інтелекту для догляду за тваринами
petcube.сom

Український стартап залучив 10 млн доларів на розробку штучного інтелекту для догляду за тваринами

Стартап із українським корінням Petcube має намір використати машинне навчання, щоб порозумітися з тваринами, покращити догляд за ними та запобігти їхнім хворобам. Компанія оголосила про залучення 10 млн доларів від Almaz Capital, AVentures Capital, Y Combinator та низки інших інвесторів. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Новое время».

У компанії планують використати кошти для розробки нових продуктів, розвитку маркетингу та розширення дистрибуції в Північній Америці та на світовому ринку.

В інтерв’ю CNBC співзасновник і генеральний директор Petcube Ярослав Ажнюк розповів, що компанія вже працює над програмним забезпеченням (ПЗ) з елементами штучного інтелекту (ШІ) та машинного навчання. Це дозволить зрозуміти, що тварини намагаються сказати своїм господарям. Нове ПЗ допоможе передбачати та запобігати проблемам зі здоров’ям домашніх тварин, зазначив Ажнюк.

За його словами, Petcube у довгостроковій перспективі має на меті створити ПЗ з глибинним навчанням (deep learning). Воно зможе аналізувати великі масиви даних, отриманих з підключених до інтернету камер. Це дозволить людям більше дізнатися про поведінку та настрій тварин.

facebook.com/petcube.inc

Раніше ЗМІ повідомляли, що співзасновника Petcube Ярослава Ажнюка внесли до переліку ста найкращих інноваторів Центральної та Східної Європи.

Petcube — українська компанія, яка виробляє ґаджети для власників домашніх тварин.

Прилад Petcube — це куб розміром 10х10х10 сантиметрів, що містить ширококутну камеру, лазерну вказівку, мікрофон та динамік. Він підключається до домашньої мережі Wi-Fi і дозволяє користувачам бачити своїх улюбленців, розмовляти та гратися з ними за допомогою смартфону.