Українці видали перший у світі туристичний путівник шрифтом Брайля

У Луцьку презентували туристичний путівник для людей з вадами зору. Спеціалізоване видання накладом у 30 примірників видрукували за ініціативи місцевої громадської організації для незрячих. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «5 канал».

Проект організації став переможцем конкурсу від міської ради й отримав фінансування – 50 тисяч гривень

У путівнику є більшість пам’яток та туристичних місць Луцька. Деякі з них виконані за допомогою рельєфно-графічних зображень. Видання планують поширити по Україні: в інклюзивні школи, інтернати для незрячих, бібліотеки та громадські організації, що опікуються людьми з вадами зору.

«Тут у нас намальована велика синагога, збудована у XVII столітті. Книжок по Брайлю немає, і малюнків теж мало, а я з народження не бачу. Звичайно, відчуваю це все вперше», – ділиться враженнями незряча Валентина Мельник.

Автор путівника, начальник управління туризму та промоції міста Катерина Теліпська відзначила, що робота над створенням цього видання була особливо приємною.

«Це справді особлива книга, зі сторінок якої люди із вадами зору зможуть дізнатися про основні туристичні цікавинки нашого міста. Сподіваюся, що це видання допоможе дізнатися багато цікавого про Луцьк не лише лучанам, які, на жаль, не мають змоги бачити його, а й мешканцям інших міст», – додала вона.

Як зауважила керівниця Центру хірургії ока Тетяна Єремеєва, видання туристичного путівника «Луцьк у долонях» – це чудова соціальна ініціатива, важливість якої, насамперед ,розуміють мешканці міста, віддаючи свій голос на її підтримку, аби саме цей проект був профінансований із бюджету міста.

Ініцатори анонсують, що у грудні путівник озвучать і він буде доступним як аудіокнига.

«Люди, які не володіють шрифтом Брайля, або люди, які просто люблять слухати аудіокнижки, зможуть отримати цю саму книжку, навіть у трошки збільшеному варіанті. Послухати її на своїх комп’ютерах, плеєрах, гаджетах», — зазначив голова ГО «Генерація успішної дії» Віталій Ткачук.