Укроборонпром розробив 3D-радар, що одночасно відстежує 500 цілей
ukroboronprom.com.ua

Укроборонпром розробив 3D-радар, що одночасно відстежує 500 цілей

Держконцерн «Укроборонпром» презентував новий 3D оглядовий локатор 80К6Т на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2017», що проходить 10-13 жовтня у столиці. Прилад справлятиметься із функціями, як раніше виконували два радари. Як повідомили у прес-центрі концерну, новітній радар розробило КП «НВК «Іскра», що входить до складу Укроборонпрому.

Розроблений пристрій призначений для видачі цілевказівок засобам протиповітряної оборони. Він дозволить українським військовим бачити об‘єкти на відстані до 500 км, на всіх висотах від 0 до 40 км. Одночасно можна буде відстежувати до 500 цілей.

Кут огляду, що становить 70 градусів, дозволяє відстежувати тактичні та оперативно-тактичні ракети. Спеціальна система обробки сигналів забезпечує спостереження за  малорозмірними та крилатими ракетами, що проходять на малих висотах з огинанням рельєфу.

ukroboronprom.com.ua

Основною особливістю оглядового локатора 80К6Т є цифрова фазована активна решітка. Ця технологія дозволяє виявляти та супроводжувати цілі з надвисокою точністю. А їх місцезнаходження визначається за трьома координатами: дальність, азимут та висота, тобто створюється 3D-модель. Для цих задач раніше використовували два прилади.

Розроблена модель є мобільною – її можна транспортувати літаками від ДП «Антонов», що входить до складу ДК «Укроборонпром».

В Укроборонпромі зазначили, що радар може працювати з усіма зенітно-ракетними комплексами ЗСУ.

Нагадаємо, що 10 жовтня Укроборонпром на цій же виставці представив нову бойову машину «Страж», призначену для вогневої підтримки танків на полі бою.