Укроборонпром вперше представив нову бойову машину «Страж»
ukroboronprom.com.ua

Укроборонпром вперше представив нову бойову машину «Страж»

Вчора, 10 жовтня, держконцерн «Укроборонпром» презентував бойову машину підтримки танків «Страж» на міжнародній виставці «Зброя та Безпека-2017» у Києві. Як повідомили у прес-центрі Укроборонпрома, новітню техніку розробили Житомирський та Київський бронетанкові заводи спільно з ДАХК «Артем», що входять до складу концерну.

Нова машина «Страж» призначена для вогневої підтримки танків на полі бою. Вона захищатиме танки та знищуватиме як повітряні, так і наземні цілі — від розрахунків протитанкових ракетних комплексів до ворожої бронетехніки і гелікоптерів.

ukroboronprom.com.ua

«Страж» створили на базі танку «Т-64» та обладнали бойовим модулем «Дуплет». Бойову потужність «Стражу» забезпечують дві автоматичні гармати «ЗТМ-2,», спарені з кулеметами, автоматичний гранатомет та високоточний ракетний комплекс «Бар’єр».

За наведення зброї відповідає повністю комп’ютеризована система управління вогнем, тепловізор, лазерний далекомір та лазерний канал наведення ракет.

«Страж» оснащено 700-сильним двигуном, який забезпечує максимальну швидкість руху 62 км/год. Вага машини – 33 тонни.

«Ця машина значно розширює бойові можливості танкових підрозділів, забезпечуючи знищення найбільш загрозливих для танків цілей, поки вони виконують бойове завдання», – прокоментував розробку директор Житомирського бронетанкового заводу Михайло Мосін.

Раніше зазначалося, що в Україні хочуть відкрити інноваційний центр оборонних технологій.