«Укрзалізниця» отримає €150 млн кредиту від ЄБРР на будівництво колії
mtu.gov.ua

«Укрзалізниця» отримає €150 млн кредиту від ЄБРР на будівництво колії

У суботу, 30-го грудня, у Міністерстві інфраструктури України за участі його очільника Володимира Омеляна було підписано угоду, згідно з якою ЄБРР надасть ПАТ «Укрзалізниця» 150 млн євро кредиту для будівництва колії «Долинська — Миколаїв – Колосівка». Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт відомства.

Залучення зазначеної суми передбачено Угодою про надання позики між ПАТ «Укрзалізниця» та Європейським банком реконструкції та розвитку. Загалом вартість будівництва другої колії «Долинська — Миколаїв – Колосівка», а також електрифікації та модернізації систем сигналізації і зв’язку на напрямку, складає 300 млн євро.

Співфінансувати проект буде Європейський інвестиційний банк, з яким вже підписано договір у грудні торік.

«Джерелом співфінансування проекту будуть залучені кошти Європейського інвестиційного банку», — йдеться у повідомленні.

mtu.gov.ua

За словами Омеляна, реалізація будівництва дозволить підвищити пропускну спроможність залізничного напрямку «Долинська – Миколаїв – Колосівка», який прокладено територією Кіровоградської, Миколаївської та Одеської областей.

«Ми зможемо вирішити проблемні питання з пропуском вантажів в напрямку миколаївських портів», — написав в.о голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов у Facebook.

За рахунок зростання швидкості поїздів планують скоротити термін доставки вантажів та зменшити експлуатаційні витрати, спрямовані на поліпшення організації руху поїздів.

Строк реалізації проекту – 2018-2021 роки.