"Укрзалізниця" зможе самостійно встановлювати тарифи на користування вантажними вагонами
facebook.com/JSCUkrzaliznytsia

«Укрзалізниця» зможе самостійно встановлювати тарифи на користування вантажними вагонами

Міністерство юстиції України скасувало розпорядження уряду №209-р, згідно з яким у 2012 році було введено неринкові дискримінаційно занижені ціни на інвентарний парк вантажних вагонів «Укрзалізниці». Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Facebook-сторінку міністра інфраструктури України Володимира Омеляна.

«З 22 грудня 2017 року «Укрзалізниця» має право самостійно встановлювати ціну на вагонну складову (розмір вагонної складової в тарифі на користування — ред.) при використанні вагонів власного парку», — написав він.

З 1 лютого 2017 Кабмін року встановив ринкові умови нарахування провізної плати для державних піввагонів і ринкову вагонну складову. Однак лише 2 листопада тарифна рада при Мінінфраструктури рекомендував погодити проект наказу про внесення змін до Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом та пов’язані з ними послуги, яким вводиться дерегуляція вагонної складової.

Очікується, що доходи «Укрзалізниці» від дерегуляції вагонної складової виростуть як мінімум на 1 млрд грн на рік.

За словами В.Гройсмана, тариф за користування вагонами «Укрзалізниці» становив близько 90 грн, тоді як приватними — близько 800 грн.