Унікальне днопоглиблювальне судно спустили на воду у Миколаєві
uprom.info

Унікальне днопоглиблювальне судно спустили на воду у Миколаєві

На суднобудівно-судноремонтному заводі «НІБУЛОН» спустили самохідне надпотужне днопоглиблювальне судно проекту СДС-15 з символічною назвою «МИКОЛАЇВЕЦЬ». Про це повідомляє Національний промисловий портал з посиланням на прес-службу підприємства.

За словами директора судноплавної компанії «НІБУЛОН» Олексія Лаліна, на земснаряді «МИКОЛАЇВЕЦЬ» встановлено екскаватор з гідромолотом, який може дробити скельні породи. Також на судні є гідронасосна станція, яка може передавати 2 тис кубічних метрів пульпи за годину на відстань 1,5 км. «МИКОЛАЇВЕЦЬ» зможе поглибити Дніпро, Південний Буг, а також акваторії портів та терміналів до необхідних для ефективної роботи флоту глибин.

«Це самохідне судно, яке може працювати на глибинах до 15 метрів – ковшем, фрезою та гідромолотом. Тобто воно універсальне. Для нього спеціально будуються в Херсоні дві вантажовідвізні самохідні шаланди. Тобто це буде потужний комплекс із днопоглиблення, якого сьогодні немає в Україні. Це дуже актуально для нашої країни. Була дуже складна підготовча частина, тому що і для проектантів, і для нас, це було в перший раз. І як виявилося, і для постачальників наших західних теж: ми не очікували, що у них стільки складнощів виникне при виготовленні цього досить унікального обладнання, яким оснащено судно», — заявив директор заводу Дмитро Горбенко.

Спуск на воду такого судна – важливий етап в історії суднобудівного заводу компанії.  Воно побудоване за найвищими європейськими екологічними стандартами: відповідно до Конвенції МАРПОЛ 73/78, Правил із запобігання забруднення з суден та Державних санітарних правил для морських суден України.

Уже в наступному місяці «МИКОЛАЇВЕЦЬ» приступить до експериментального виконання днопоглиблювальних робіт на Дніпрі в Дніпродзержинському водосховищі.