Уряд підтримав законопроект, який перезавантажить систему колективного управління
facebook.com/skubiv

Уряд підтримав законопроект, який перезавантажить систему колективного управління

Кабінет Міністрів підтримав законопроект «Про ефективне управління майновими правами правовласників у сфері авторського права і (або) суміжних прав», розроблений Мінекономрозвитку. Про таке повідомляє Main.in.ua  за посиланням на Урядовий портал.

Суб’єкти авторського права і суміжних прав можуть управляти своїми правами особисто, через повіреного або через організацію колективного управління (ОКУ). Організації колективного управління (ОКУ) — це органи, яким суб’єкти авторського права і суміжних прав можуть передавати свої повноваження на управління цими правами.  Вони мають право від імені суб’єктів авторського права укладати договори, погоджувати розмір, збирати, розподіляти і виплачувати винагороду тощо. Саме вони забезпечують захист прав інтелектуальної власності музикантів, письменників, художників та інших.

«ОКУ працюють неефективно і непрозоро. Це давно пора змінити. Раніше у Парламенті були зареєстровані два законопроекти, які, на жаль, повноцінно не вирішували проблему зі збором та розподілом роялті авторам. Тому разом з міжнародними експертами ми розробили комплексний урядовий законопроект, який дозволить повністю перезавантажити систему колективного управління. Українські митці зможуть нарешті отримувати гідну винагороду за свої творчі зусилля», – заявив, Перший віце-прем’єр міністр — Міністр економічного розвитку і торгівлі України Степан Кубів.

Запропоновані зміни від Мінекономрозвитку стимулюватимуть авторів та інших суб’єктів авторського права активніше долучатися до захисту результатів своєї інтелектуальної праці. Крім того, законопроект сприятиме більш ефективній роботі ОКУ та збільшить надходження коштів від використання об’єктів авторського та суміжних прав.

«Важливий аспект законопроекту — це те, що він врегульовує механізми «розширеного» колективного управління, включаючи можливість правовласника вилучати права, тобто відмовитися від послуг ОКУ, якщо вони не відповідають його інтересам. Це стимулюватиме ОКУ постійно на практиці доводити свою ефективність і розвиватися, щоб задовольняти клієнтів, а відповідно і розвиватиме конкуренцію на цьому специфічному ринку», – підкреслив заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі України Михайло Тітарчук.