Уряд планує підвищити пенсії громадянам з великим стажем, які отримували низьку зарплату, - Рева
facebook.com/reva.andriy

Уряд планує підвищити пенсії громадянам з великим стажем, які отримували низьку зарплату, — Рева

Уряд працює над розробкою механізму для підвищення пенсій громадянам, які мають великий стаж роботи, але через економічну ситуацію впродовж усього життя отримували низькі зарплати. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Міністерства соціальної політики.

“Сьогодні розглядаються різні механізми для збільшення рівня пенсійного забезпечення тих громадян, які мають значний страховий стаж, але через свої низькі зарплати отримують мізерні пенсії”, — заявив Міністр соціальної політики Андрій Рева.

Він уточнив, що йдеться про людей які працювали у колгоспах за трудодні а також особи зі стажом 30 років та більше.

«Ми обов’язково забезпечимо їхнє право на достойну пенсію, і зараз проводиться активна робота в цьому напрямку», — додав Рева.

Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада ухвалила пенсійну реформу. Вона набула чинності з 11 жовтня.

Згідно із законом, розмір пенсії кожного громадянина України буде розраховуватися за новою формулою. Базова середня заробітна плата для розрахунку пенсій становить 3764 гривні 60 копійок, що майже в три рази більше, ніж до реформи — 1197 гривень. В результаті перерахунку пенсії були підвищені для 10,2 мільйона пенсіонерів. Доплату до 200 гривень одержали 4 мільйона 794,8 тисячі осіб, доплату в розмірі від 200 до 500 гривень – 2 мільйони 069,8 тисячі осіб. Підвищення пенсій у розмірі від 500 гривень до 1000 гривень торкнулося 1 мільйона 291,6 тисячі пенсіонерів, і ще 2 мільйона 082,6 тисячі людей отримали збільшені пенсії більш ніж на 1000 гривень.