Уряд схвалив законопроект про розвиток гірських та високогірних населених пунктів
flickr.com/norin

Уряд схвалив законопроект про розвиток гірських та високогірних населених пунктів

Кабмін затвердив проект закону «Про внесення змін до деяких законів України щодо сталого розвитку та створення нових робочих місць у гірських та високогірних населених пунктах». У документі визначено статус таких місцевостей та передбачено надання їм додаткових державних гарантій. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Мінрегіону.

Про схвалення документу, який був розроблений міністерством регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, розповів очільник відомства – Геннадій Зубко.

Він пояснив, що гірські населені пункти відносять до категорії високогірних, якщо третина їх мешканців проживає на висоті 600 метрів і вище над рівнем моря.

За словами міністра, для гірських та високогірних населених пунктів будуть передбачені підвищені коефіцієнти, які використовуватимуть у розрахунках розмірів медичної та освітньої субвенцій.

Також заплановано проведення робіт щодо берегоукріплення, водопостачання та будівництва очисних споруд на зазначених територіях. Крім того, розроблено та виділено кошти на реалізацію державних програм, спрямованих на розбудову транспортної і соціальної інфраструктури, розвиток бізнесу, підвищення рівня зайнятості, покращення екологічної ситуації.

Зубко зауважив, що законопроектом пропонується внести зміни до Земельного кодексу та Закону «Про індустріальні парки» щодо зменшення розміру земельної ділянки для створення індустріального парку для гірських та високогірних територій з 15 до 10 га.

«Це дасть змогу започатковувати виробництва та створювати нові робочі місця на цих територіях. Це можливість інтегрувати ці території до економічних процесів в Україні, створити транспортну інфраструктуру, забезпечити робочі місця, а також спростити умови для формування нових виробництв», — пояснив міністр.