Уряд затвердив план заходів щодо втілення медреформи
flickr.com/worldbank

Уряд затвердив план заходів щодо втілення медреформи

Cьогодні, 15 листопада, Кабінет міністрів України затвердив план заходів щодо втілення реформи фінансування системи охорони здоров’я на період до 2020 року. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «РБК-Україна».

Згідно з планом протягом 2017-2020 років передбачається реалізація 10 заходів. Першим з них стане створення правових засад для нової системи фінансування системи охорони здоров’я.

Другим пунктом зазначено створення єдиного національного замовника послуг з медобслуговування населення. Раніше повідомлялося, що новий держорган називатиметься Національна служба здоров’я. Його планують створити протягом місяця після набрання чинності вище зазначеного законопроекту.

Крім того, у рамках заходів буде проведено автономізації бюджетних установ охорони здоров’я, буде створено єдину електронну систему обміну медичною інформацією та переглянуто уніфіковані клінічні протоколи.

Серед іншого передбачається впровадження нової моделі фінансування медичної допомоги на первинному, вторинному (спеціалізованому) і третинному (високоспеціалізованому) рівнях медичної допомоги, створення госпітальних округів, а також впровадження національної системи реімбурсації ліків — часткового або повного відшкодування вартості ліків з держбюджету.

У підсумку планують провести моніторинг реалізації реформи фінансування системи охорони здоров’я.