Уряд затвердив реформи лісового господарства до 2022 року
flickr.com/-bjornsphoto-

Уряд затвердив реформи лісового господарства до 2022 року

Сьогодні, 15-го листопада, на засідання Кабінету міністрів України було прийнято стратегію реформування лісового господарства на період до 2022 року. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна.

Стратегія покликана вирішити ряд проблемних питань лісогосподарств нашої держави.

Для її реалізації заплановано створити службу лісових інспекторів, запровадити електронний обіг деревини, провести аерокосмічне фотографування лісових ресурсів. Також хочуть спростити процедуру отримання дозвільних документів на землі лісогосподарського призначення для постійних лісокористувачів, розробити єдиний механізм продажу необробленої деревини. Стратегія передбачає посилення відповідальності за здійснення правопорушень у цій галузі. Крім того, вона вимагає чіткого розподілу повноважень між правоохоронними органами для фіксації та збору доказів порушень.

У стратегії також пропонується збільшити норми заготівлі деревини через те, що в нашій державі зростають площі зрілих та перезрілих насаджень у лісах.

«В Україні протягом року вирубують лише 0,9% запасу, тоді як у Швейцарії щорічний обсяг рубок становить 1,9%, Чехії — 2,4%, Фінляндії — 2,8%, Великій Британії та Бельгії — 3% і 3,1% відповідно», — йдеться в стратегії.

Документ також передбачає впровадження механізмів оперативного реагування на проблеми санітарного стану лісів. Урядовці вирішили доцільним розробити держпрограму компенсації за використання природозбережних технологій та держпрограму стимулювання діяльності лісогосподарських суб’єктів.

Здійснення заходів фінансуватиметься коштом державного та місцевого бюджетів, а також за рахунок лісокористувачів, міжнародних організацій та іноземних інвесторів.

Мінагрополітики спільно з центральними та місцевими органами виконавчої влади дали завдання через два місяці подати розроблений проект заходів щодо реалізації схваленої стратегії.