В аеропорту «Бориспіль» вступило в дію нове положення про знижки до аеропортових зборів

Найбільший аеропорт країни «Міжнародний аеропорт «Бориспіль» ввів у дію положення про застосування знижувальних коефіцієнтів до аеропортових зборів, які стягуються в аеропорту. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу аеропорту.

Серед зборів, які стягуються в аеропорту, зазначаються: збір за обслуговування пасажирів в аеровокзалі та збір за зліт/посадку повітряних суден. Перший становить 13 доларів за кожного відправленого пасажира; 8,50 доларів за кожного транзитного пасажира; 2,50 долари за кожного відправленого внутрішнього пасажира. Згідно з наказом Міністерства інфраструктури №37, збір за зліт/посадку становить для міжнародних сполучень: 10,50 доларів за 1 тонну максимальної злітної маси та 1,05 долар для внутрішніх сполучень.

Згідно з положенням базовим роком для розрахунків визначено 2017 рік. У разі збільшення поточного місяця кількості відправлених перевізником пасажирів на регулярних міжнародних рейсах порівняно з аналогічним місяцем базового року розраховується приріст відправлення таких пасажирів. З урахуванням приросту щомісяця до збору за обслуговування в аеровокзалі можуть застосовуватися такі знижки: в перший рік — може бути встановлений знижувальний коефіцієнт 0,2, другий — 0,4, третій — 0,6 і четвертий — 0,8.

У положенні зазначають, що розмір знижки на збір за обслуговування пасажирів в аеровокзалі залежатиме від кількості пасажирів, відправлених за місяць.

Так, при кількості до 4,999 тис. пасажирів на місяць знижка не надається. При їх кількості від 5 тис. до 9,999 тис. на місяць вона становитиме 5%; від 10 тис. до 19,999 тис. — 10%; від 20 тис. до 29,999 тис. — 15%. Максимальна знижка становить 55% при перевезенні понад 260 тис. пасажирів на місяць.

Згідно з текстом самого положення, воно має на меті підвищення конкурентоспроможності «Борисполя», збільшення пасажиропотоку та доходів аеропорту, розширення мережі авіамаршрутів і залучення нових перевізників в аеропорт, а також стимулювання авіакомпаній як комерційних партнерів аеропорту.

Зазначене положення набуло чинності 1 лютого 2018 року і діє або до досягнення аеропортом пасажиропотоку в 20 млн осіб на рік, або до 31 січня 2022 року.

Якщо на базі аеродрому «Київ Антонов» (Гостомель) відкриють аеропорт для міжнародних авіаперевезень до 31 січня 2022 року, зазначене положення припинить дію.