В Києві хочуть заборонити поліетиленові пакети
grrrrl via Flickr.com

В Києві хочуть заборонити поліетиленові пакети

Київрада підготувала проект рішення до ВРУ стосовно необхідності прийняття закону про заборону використання та продажу одноразових поліетиленових пакетів, повідомляє Main.in.ua із посиланням на Департамент міського благоустрою та збереження природного середовища.

Раніше на сайті Київради електронна петиція №2125 з відповідною вимогою зібрала 10 415 підписів, яких вистачило для прийняття її до розгляду.

«Екологічна проблема, пов’язана із використанням та утилізацією поліетиленових пакетів одноразового використання, що виготовляються повністю або частково із полімерів, розклад яких триває 100 років, потребує негайного правового регулювання задля збереження довкілля в країні», — йдеться на сайті Департаменту міського благоустрою.

Згідно зі статистичними даними, щорічно в країнах-членах ЄС використовується понад 800 тонн одноразових поліетиленових пакетів. І лише 6% від їх загальної кількості відправляють на переробку.

«Час корисної експлуатації поліетиленового пакету за призначенням рідко коли перевищує 30 хвилин, а період розкладання становить більше 100(!) років. Тому близько 10 країн світу вже прийняли нормативні акти про заборону або обмеження використання полімерних пакетів. У Кенії, зокрема, за використання поліетиленових пакетів дають до 4 років в’язниці», — зауважив директор Департаменту міського благоустрою та збереження природного середовища Андрій Фіщук.

Нагадаємо, в Одесі запрацював пілотний для України проект із переробки поліетиленових пакетів для вторинного використання.