В Києві презентували систему велопрокату «Bike sharing»
КМДА

В Києві презентували систему велопрокату «Bike sharing»

Мер Києва Віталій Кличко презентував систему велопрокату «Bike sharing», яка почала працювати в столиці. 

«Bike sharing дуже поширений у багатьох містах світу… Я дуже радий, що наразі ми запускаємо цей проект», – сказав столичний голова Віталій Кличко, повідомляє «Інтерфакс-Україна«.

Проект стартує зі 100 велосипедів, а далі розшириться до декількох тисяч. Орендувати велосипед у Києві можна буде на 33 спеціальних майданчиках. Їх розміщують у найбільш зручних місцях: біля ст. м. «Лук’янівська», на Оболонському проспекті біля ст. м. «Почайна», «Золоті ворота», «Арсенальна», «Оболонь», «Мінська», «Героїв Дніпра», «Лівобережна», «Харківська», «Позняки», «Осокорки», «Тараса Шевченка», «Контрактова площа» на Верхньому Валу біля Київського велотреку, на Софіївській площі, Майдані Незалежності, Михайлівській площі, Контрактовій, Поштовій, вул. Хрещатик (біля КМДА) та вул. Архітектора Городецького, в парку ім. Т. Шевченка, на Райдужному масиві, Русанівській набережній та інших.

«Велосипед у місті – це мобільність, зручність та екологічність. Думаю, що чимало людей залюбки пересядуть на велосипеди, аби без заторів пересуватися містом. А головне – це корисно для здоров’я. Також за допомогою цього сервісу туристи зможуть швидко оглянути наше красиве місто», – підкреслив мер Києва.

Кожен велосипед оснащений GPS, тож відомо, де він знаходиться, хто користувався ним востаннє і де його залишив. Щоб взяти велосипед в оренду, потрібно завантажити на телефон мобільний додаток «Nextbike», далі – зареєструватися у ньому. І коли хочете проїхатися – підносите мобільний до QR-коду на велосипеді на пункті прокату, вибираєте абонемент і натискаєте на «Почати прокат».

Орендувати велосипед можна на одній з автоматизованих станцій, а після поїздки повернути велосипед у будь-який із пунктів прокату.

Коштуватиме такий прокат 30 грн за півгодини. Місячний абонемент – 199 гривень. А можна буде придбати і абонемент на сезон – за 599 гривень.

Велосипедом можна буде користуватись не більше 12 годин на день.

Якщо велосипед не повертатимуть протягом 12 годин – буде нараховано штраф у розмірі 1 тисячі гривень.

За словами партнерів проекту компанії NextBike, вартість кожного велосипеда становить 15 тисяч гривень.

Фото: КМДА