В Маріуполі відкрили центр ювенальної пробації
0629.com.ua

В Маріуполі відкрили центр ювенальної пробації

Сьогодні, 19 жовтня, Маріуполі Донецької області відкрився центр ювенальної пробації — заклад, призначений для соціальної реабілітації неповнолітніх правопорушників. Про це повідомляє місцевий ресурс 0629.com.ua

Зазначається, що тут працюватимуть з неповнолітніми, які вчинили злочини й отримали вирок умовно. Робітники центру — соціальні педагоги та психологи, які шляхом індивідуальних і колективних занять з юними правопорушниками допоможуть їм адаптуватися в суспільстві й уникнути рецидиву. Заступник міського голови Маріуполя Ксенія Сухова зазначила, що подібний центр — це хороша ідея для міста, оскільки тут не є рідкістю злочинність серед неповнолітніх.

«Усі мають право на другий шанс, тим більше діти. Такий центр з психологами допоможе відкоригувати поведінку й повернути дитину в нормальне середовище, соціалізуючи її», — додала вона.

Аналогічних центрів в Україні вже 16. Це стало можливо завдяки змінам у пенітенціарній системі — інспекції у справах неповнолітніх було замінено на центри ювенальної пробації.

«Мета — допомогти дитині адаптуватися в суспільстві, допомогти їй впоратися без ізоляції від суспільства, допомогти зрозуміти, чому вона скоїла цей злочин. За можливості, мінімізувати ризик скоєння ще одного злочину», — пояснює начальник сектора ювенальної пробації в Маріуполі Анжела Сенатосенко.

Новий заклад ювенальної пробації з’явився завдяки партнерам з Канади. Фактично він почав роботу ще кілька тижнів тому, та офіційне відкриття пройшло лише сьогодні. Наразі тут уже працюють з 18 підлітками віком від 14 до 18 років, переважно засудженими за крадіжки.