В Мінінфраструктури планують побудувати швидкісну євроколію Київ-Одеса
flickr.com/8269539@N04

В Мінінфраструктури планують побудувати швидкісну євроколію Київ-Одеса

Між Києвом та Одесою можуть збудувати швидкісну залізницю з колією європейського стандарту за 800 млн євро. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Укрінформ.

Як зазначається, про плани створення швидкісної євроколії розповів сьогодні, 28 листопада, міністр інфраструктури Володимир Омелян. Він наголосив, що вже зараз для цього існують усі необхідні умови.

«Швидкісний шлях по євроколії ми хочемо здійснити на відрізку Київ-Одеса. Базова ціна, від якої ми відштовхуємося — 30 млн гривень за один кілометр з електрифікацією. Грубо кажучи, 1 млн євро. У Польщі все повністю з електрифікацією коштує до 3 млн євро. У нас є дорога, яка з’єднує Київ і Одесу. Уздовж неї є державна земля», — підкреслив міністр.

За словами Омеляна, загалом будівництво залізниці обійдеться приблизно у 500-800 млн євро. Додатково необхідно буде придбати і потяги, пристосовані для руху по коліях європейського стандарту. Як зазначив міністр, потяги потрібного типу наразі можна придбати приблизно за 10 млн євро, і трьох-чотирьох поїздів буде достатньо для забезпечення денного навантаження.

Згідно з повідомленням, у міністерстві думають також над можливістю запуску вантажного сполучення по євроколії .

«Ми працюємо над тим, щоб це було також вантажне сполучення. Ми домовилися з ЄБРР про підготовку pre-stability study, і вже з цим будемо ходити по інвесторах. Це може бути дві моделі: приватно-державне партнерство Укрзалізниці з інвестором і експлуатація євроколії і вагонів на паритетних засадах. Або повністю паралельна приватна залізнична компанія на 99 років», — пояснив Володимир Омелян.

Як зазначається, за теперішніми оцінками, ціна на квиток швидкісного поїзда може скласти приблизно 500-700 гривень, а відстань від Києва до Одеси він долатиме протягом двох годин.

Нагадаємо, сьогодні ми повідомляли, що Укрзалізниця у зимовий період запустить новий потяг сполученням Харків-Рахів.