В ОБСЄ заявили про загострення ситуації на Донбасі
osce.org

В ОБСЄ заявили про загострення ситуації на Донбасі

У зоні проведення антитерористичної операції загострюється ситуація. Спеціальна моніторингова місія (СММ) ОБСЄ фіксує поступове збільшення кількості обстрілів. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на «Інтерфакс-Україна».

«Після домовленості про перемир’я на свята встановився відносний мир. Але не було жодного дня без порушень. Сторони в повному обсязі виконують узяті на себе зобов’язання. Зараз можна сказати, що почалася фаза ескалації. Про це свідчать 2 тис. порушень, які наші спостерігачі зафіксували з 17.00 вівторка до 17.00 середи цього тижня», — заявив перший заступник голови СММ ОБСЄ Олександр Хуг на брифінгу в Києві у п’ятницю, 12 cічня.

Він нагадав, що раніше вже були аналогічні домовленості — так зване пасхальне, шкільне, хлібне перемир’я, і всі вони відбувалися за однією схемою: різке припинення вогню з подальшим поступовим збільшенням кількості обстрілів.

«Всі ці перемир’я мали позитивні наслідки. Місцеві жителі отримували можливість перепочити від обстрілів. Але ці періоди тривали недовго», — зазначив Хуг.

Перший заступник голови місії також поінформував, що за 2017 рік спостерігачі зафіксували 401 тис. 336 порушень режиму припинення вогню в зоні АТО. Для порівняння, у 2016 році було 320 тис. 130 випадків.

Хуг наголосив, що в минулому році було 4 тис. 65 випадків розміщення важкого озброєння в порушення Мінських домовленостей, 2 тис. 422 разів патрулям СММ ОБСЄ перешкоджали у виконанні мандата.