В Одесі обговорили перспективи розвитку міжнародного маршруту Південь – Захід

7 вересня в Одесі керівники залізниць п’яти країн: України, Ірану, Азербайджану, Грузії та Польщі  взяли участь у засіданні Координаційного комітету з розвитку міжнародного транспортного маршруту Південь – Захід. В. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця» Євген Кравцов та голова ЗАТ «Азербайджанські залізниці» Джавід Гурбанов обговорили перспективи його розвитку. Про це повідомляють на сайті Укзалізниці.

Євген Кравцов наголосив, що ПАТ «Укрзалізниця» зможе забезпечити комфортні тарифні умови для перевезення цим маршрутом, вирішити всі технічні питання, задля забезпечення його конкурентності.

«Я готовий на рівні Уряду сприяти вирішенню питання щодо морської складової маршруту. До того ж в Україні прийняте рішення про зменшення портового збору», — сказав В. о. голови правління ПАТ «Укрзалізниця». За його словами, пороми мають стати невід’ємною частиною цього маршруту.

Своєю чергою Джавід Гурбанов зауважив, що Південь – Захід – це стратегічний маршрут. Голова ЗАТ «Азербайджанські залізниці» повідомив, що для сприяння розвитку маршруту Азербайджан готовий добувати залізничну ділянку від Астани до станції Рашт.

Досвід Азербайджанських залізниць в організації пасажирських перевезень із залученням сучасного рухомого складу може бути корисним для України, оскільки ПАТ «Укрзалізниця» розвиває швидкісний рух і збільшуватиме його обсяги, а також досвід організації приміських перевезень.

Проект із розвитку транспортного маршруту передбачає організацію контейнерних вантажоперевезень з Індії/країн Перської затоки через Іран, Азербайджан, Грузію, Україну, Польщу до країн ЄС і у зворотньому шляху.