В Одесі стартували військово-морські навчання Sea Breeze-2018 (фото)
Думская

В Одесі стартували військово-морські навчання Sea Breeze-2018 (фото)

В Одесі сьогодні почалися навчання Sea Breeze 2018, які триватимуть до 21 липня в Одеській і Миколаївській областях, а також в північно-західній частині Чорного моря.

Sea Breeze є щорічними українсько-американськими навчаннями. Учасники Sea Breeze відпрацьовують дії багатонаціонального штабу з планування та ведення морських операцій відповідно до стандартів НАТО.

У навчаннях візьмуть участь ВМС США, Румунії, Туреччини, молдавські і грузинські морські піхотинці, загони спеціального призначення та водолази з Великобританії і Канади.

У 2017 році у навчаннях взяли участь більше 30 кораблів, катерів і суден забезпечення, більш 25 літаків і вертольотів, а також особовий склад з 16 країн світу, включно з Україною, сукупною чисельністю понад 3 тисячі осіб.

Як повідомив під час церемонії відкриття навчання командувач ВМС ЗСУ Ігор Воронченко, цьогоріч в навчанні візьмуть участь представники 19 країн, загальна чисельність особового складу — понад 2 тис. людей. Передає Інтерфакс Україна.

У морській компоненті навчань — 30 кораблів і катерів, зокрема турецький підводний човен; у повітряній — понад 20 літальних апаратів.

Тема навчання — «Проведення національної морської операції з безпеки в кризовому регіоні».

9 липня в Одеський порт зайшов болгарський корвет «Бодрі», британці прибули на літаку Airbus A400, 7 липня у Чорне море увійшло флагманське судно ВМФ Сполучених Штатів USS Mount Whitney, а напередодні есмінець флоту США USS Porter.

Фото: Сергій Смоленцев/ Думская