В Одесі стартував перший в Україні проект із переробки поліетиленових пакетів
flickr.com/urbanwoodswalker

В Одесі стартував перший в Україні проект із переробки поліетиленових пакетів

В Одесі запрацював пілотний для України проект із переробки поліетиленових пакетів для вторинного використання. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на УНІАН.

Відповідні заяву сьогодні, 10 листопада, в ході прес-конференції зробив генеральний директор компанії «КІМС» Олександр Коган.

За його словами, в рамках проекту в пунктах прийому одягу компанії (вона об’єднує мережу хімчисток в Одесі) будуть розміщені спеціальні контейнери для прийому поліетиленових пакетів. Компанія сортуватиме зібрані пакети та за власні кошти направить їх на утилізацію чи переробку. Це виключають потрапляння пакетів в природне середовище.

 «З самого початку нашої роботи ми приділяємо увагу екологічності та безпеки виробничого процесу, використовуємо новітнє обладнання та хімічні речовини, які надають мінімальний вплив на екологію. Нинішньої ініціативою ми хочемо зробити черговий внесок в захист і збереження екології нашої країни », — зазначив Коган.

Менеджер українського відділення WWF (Всесвітнього фонду природи) Катерина Куракіна навела статистику, згідно з якою щорічно викидається 300 млн тонн пластику і темп його виробництва щорічно зростає на 10%.

За її даними, щохвилини мільйон людей у світі що-небудь загортає в пластиковий пакет або викидає одну пластикову пляшку. Вона також повідомила, що кожен українець на рік виробляє 200-300 кг сміття, з якого 10% -12% становить пластик і поліетилен.

«При цьому 95% сміття в Україні йде на звалища, багато з яких на сьогоднішній день незаконні і не відповідають нормам і вимогам, через що пластик і поліетилен поширюється за межі звалищ і полігонів. Тому WWF вітає ініціативу компанії, як перший крок до зниження забруднення екології в Україні», — зазначила Куракіна.

Організатор школи сортування сміття в Одесі Олеся Крок закликала містян сортувати сміття і не викидати поліетиленові пакети, а здавати їх на переробку.

«В середньому поліетиленовий пакет використовується 20-25 хвилин. Але після того, як ви його викинете, він буде розкладатися в природних умовах 100 років», — зауважила вона.

Зазначається, що на сьогодні понад 40 країн світу заборонили або імпорт, виробництво, використання або продаж пластикових або поліетиленових пакетів і упаковки. Винятком є лише декілька галузей, зокрема фармацевтика. У низці країн за використання поліетиленових пакетів передбачений штраф або навіть кримінальна відповідальність.

Після апробації в Одесі проект буде масштабований ще на 8 міст України, де є філії компанії «КІМС». Коган закликав українців долучитися до екологічного проекту зі збору та переробки поліетиленових пакетів, додавши, що компанія готова прийняти будь-які обсяги таких відходів.

Він також заохотив інших бізнесменів Одеси і України приєднатися до їхньої ініціативи, встановивши у себе на фірмах контейнери зі збору пакетів для їх подальшої утилізації згідно з екологічними нормами.