В "Опоблока" своє звернення до Патріарха — проти єдиної української церкви
ukrinform.ua

В «Опоблока» своє звернення до Патріарха — проти єдиної української церкви

Депутати від фракції партії «Опозиційний блок» направили звернення до Вселенського Патріарха Варфоломія I, в якому виступають проти створення єдиної помісної церкви в Україні.

Хоча народні депутати України підтримали звернення президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання томосу про автокефалію Православної церкви в Україні, «Опозиційний блок» проголосував проти цієї постанови.

Депутати «Опоблоку» направили до Варфоломія власне звернення, в якому виступають проти створення єдиної помісної української церкви і називають це спробою вирішити політичні завдання напередодні президентських виборів в Україні.

«Ми з обуренням сприйняли спробу з боку нинішньої влади і президента України в черговий раз втрутитися в справи церкви, узурпувати право церкви і православної громади на вирішення своєї долі. Остання ініціатива влади щодо створення єдиної помісної церкви напередодні президентських виборів — це не турбота про церкву, а спроба вирішити свої політичні завдання і політичне втручання в життя мільйонів православних християн в Україні, підштовхування до нової суспільної напруженості», — йдеться у зверненні.

Депутати «Опоблоку» стверджують, що в умовах збройного конфлікту на Донбасі створення єдиної української церкви лише підсилить розломи і створить загрозу посилення протистояння. При цьому, саму війну на Донбасі у зверненні називають «братовбивчим конфліктом».

«Звертаємося до Вас, Ваша Всесвятість, з проханням про молитви і благословення народу України, відновлення його духовної і соціальної єдності, припинення братовбивчого конфлікту, і благої миротворчої місії Канонічної Української Православної Церкви. Віримо в те, що Ваша молитва і мудре слово зміцнять усіх нас, збережуть канонічний устрій і допоможуть нам уникнути нових розколів і непорозумінь у суспільстві», — йдеться в зверненні.

Таким чином, «Опоблок» став єдиною партією, яка виступила проти створення в Україні єдиної православної церкви.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про звернення Петра Порошенка до Вселенського Патріарха про автокефалію УПЦ та створення єдиної української церкви.