В СБУ прокоментували кібератаку
flickr.com/matthewfugel

В СБУ прокоментували кібератаку

Нову хвилю кібератаки вдалося швидко блокувати, розповсюдження вірусу припинено, загроз безпеці немає. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу СБУ.

Зазначається, що спеціалісти Служби безпеки України встановили схему, за якою відбувається доставка вірусу. Він розповсюджується з використанням фішингових електронних листів зі зворотною адресою, яка асоціюється зі службою технічної підтримки компанії Майкрософт.

В СБУ повідомляють, що наразі подальшого розповсюдження вірусу не відбувається.

Нагадаємо, вчора, 24 жовтня, кібератаки за цією схемою, зокрема, зазнав київський метрополітен та одеський аеропорт, де вірусу заблокував функціонування служби реєстрації пасажирів.

Також у відомстві радять дотримуватися низки рекомендацій, щоб попередити блокування інформаційних систем. Зокрема, потрібно щоденно оновлювати системне програмне забезпечення, в тому числі й Windows усіх версій, також необхідно (для Windows 10) встановити оновлення KB3213630. Крім того, радять не відкривати вкладення до електронної пошти, що надійшли від неперевіреного відправника, проводити резервне копіювання, оновлювати бази антивірусних програм.

Нагадаємо, 12 жовтня Служба безпеки України попереджала про можливу кібератаку на державні структури та приватні компанії та надавала рекомендації щодо захисту.