В СБУ пропонують заборонити політикам їздити в РФ
facebook.com/SecurSerUkraine
Голова Служби безпеки України Василь Грицак

В СБУ пропонують заборонити політикам їздити в РФ

Голова Служби безпеки України Василь Грицак пропонує законодавчо заборонити відвідування Росії депутатами, політиками і громадськими діячами. Про це повідомляє Інтерфакс-Україна.

У суботу, відповідаючи під час брифінгу в Києві на питання журналістів з приводу введення з 2018 року біометричного контролю для в’їзду в Україну російських громадян, В. Грицак заявив: «Це однозначно допоможе нам у роботі. Я підтримую ініціативу президента. Я пішов би ще далі: я ввів би законодавчу заборону та кримінальну відповідальність за відвідування країни-агресора депутатами, політиками та громадськими діячами».

Як ми повідомляли раніше, вчора Петро Порошенко оголосив про введення з 1 січня 2018 року біометричного контролю при в’їзді в Україну для громадян деяких держав, зокрема, Російської Федерації. За інформацією агентства Інтерфакс-Україна, сьогодні указ президента про введення в дію віповідного рішення РНБО був опублікований в газеті «Урядовий кур’єр» і, відповідно, набув чинності.

Згідно з документом, уряду доручено протягом одного місяця вдосконалити законодавство про порядок перебування в Україні іноземців, зокрема громадян РФ. Також Кабмін повинен вирішити питання необхідного ресурсного забезпечення фіксації біометричних даних іноземців, зокрема громадян РФ, під час перетину ними державного кордону України.

Крім того, уряд має оновити список держав міграційного ризику, зокрема внести в нього Російську Федерацію.