В Україні "амністують" незаконні будинки

В Україні «амністують» незаконні будинки

Міністерство регіонального розвитку і будівництва буде приймати в експлуатацію будівлі у приватному секторі, які були зведені до 2015 року і досі не зареєстровані. Про це повідомив у Facebook керівник міністерства Геннадій Зубко.

Так, міністерство запускає механізм «будівельної амністії» для об’єктів незначного класу наслідків (СС1). Днями Міністерство юстиції опублікує наказ про порядок обстеження та прийняття в експлуатацію таких об’єктів.

«В першу чергу це стосується приватного сектору, який раніше не встиг зареєструвати документи на свої домівки, дачні або садибні будинки, гаражі, які були збудовані до 2015 року і мають площу не більше 300 м². Ми продовжуємо термін прийняття в експлуатацію таких будівель», — пояснив Зубко.

Крім того, Зубко додав, що порядок обстеження й прийняття в експлуатацію не потребує від українців зайвих довідок і головне, щоб збудований об’єкт відповідав цільовому призначенню земельної ділянки, будівельним нормам та пройшов технічну інвентаризацію.

Державна архітектурно-будівельна інспекція зобов’язана прийняти об’єкт в експлуатацію після технічного обстеження протягом 10 днів з моменту подачі заяви.