В Україні добудували другий за довжиною залізничний тунель
interbudmontazh.com

В Україні добудували другий за довжиною залізничний тунель

Завершилося будівництво нового двоколійного залізничного Бескидського тунелю в Карпатах. Про це повідомила будівельна асоціація Інтербудмонтаж на своєму сайті.

Вартість робіт склала майже 103 млн євро. Проект фінансувався за рахунок кредитних коштів за угодою між Укрзалізницею та ЄБРР, а також між Укрзалізницею та Европеським інвестиційним банком.

Учасниками виступили POSCO E&Construction Co (Корея), Hydrobudowa (Польща), CMC (Італія), OHL (Іспанія), PORR (Австрія), САI (Україна), Alpine (Австрія), Atlas Copco (Швеція), SNC-Lavalin (Канада ), ONUR (Туреччина), Strabag (Австрія), Marti (Швейцарія).

Бескидський залізничний тунель  знаходиться між станціями Бескид і Скотарське у Карпатах. Він входить до п’ятого пан’європейського транспортного коридору « Італія — ​​Словенія — Угорщина — Словаччина — Україна – Росія». Це другий за довжиною залізничний тунель в Україні.

Довжина нового тунелю — 1764,5  метра, ширина — 10,5 метра, висота — 8,5 метра. Він пролягає на максимальній глибині 180 метрів від поверхні Бескидського хребта.