В Україні хочуть відкрити інноваційний центр оборонних технологій
kmu.gov.ua

В Україні хочуть відкрити інноваційний центр оборонних технологій

Віце-прем’єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе обговорила з радником гендиректора Укроборонпрому можливості створення в Україні інноваційного центру передових оборонних технологій. Про це повідомляє Урядовий портал.

Колишній керівник американського агентства передових оборонних дослідницьких проектів DARPA Ентоні Тетер впевнений,  що в України є великий потенціал для запровадження інновацій.

«Україна – неймовірна країна для розробки передових технологій, і цьому є безліч доказів», — зазначив Тернер на зустрічі – Климпуш- Цинцадзе

Перспективну модель, розроблену групою радників, представили ще у 2016 році. Проте для успішного запуску проекту необхідна професійна експертиза, ресурси та підтримка уряду. За словами Тернера, для відкриття центру треба призначити виконавців, а також виділити необхідні кошти.

«Ця ініціатива пов’язана з євроатлантичним курсом України  і може стати дуже успішною. Об’єднавши передову наукову думку, інвестиції, механізми обміну та захист технологій, ми будемо ближче до спільноти НАТО, яка працює на подібних принципах. Я сподіваюсь, що ваш великий досвід у цій галузі допоможе Укроборонпрому і далі  розвивати напрямки, яких Україна потребує в реформуванні оборонної промисловості, в тому числі шляхом посилення науково-виробничого потенціалу, ідей та, зокрема, практичних рішень», — зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе.

Агентство Міністерства оборони США DARPA (Defense Advanced Research Projects Agency), що було засноване у 1958 році, відповідає за розробку нових технологій для Збройних сил США.