В Україні хочуть запровадити ринок "зелених" облігацій
flickr.com/brahmakumaris

В Україні хочуть запровадити ринок «зелених» облігацій

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та національний координатор проекту UNIDO  «Підвищення енергоефективності та стимулювання використання відновлюваних джерел енергії в агрохарчових та інших малих та середніх підприємствах України» розроблять Концепцію створення в Україні ринку «зелених» облігацій. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Державного агентства з енергоефективності та енергозбереження України.

Окрім Концепції, також буде напрацьовано План дій з її реалізації та підготовлено пакет необхідних законодавчих актів.

У результаті перемовин сторони домовилися проаналізувати найкращі практики задля реалізації задуму.

За словами Сергія Савчука, ефективний ринок «зелених» облігацій, який мають заснувати в Україні, повинен посприяти здешевленню ресурсів задля втілення проектів «чистої» енергетики. Крім того, на ньому будуть залучатися та мобілізуватися інвестиції.

Це дозволить вийти до ринку кліматичних фінансів, у тому числі Зеленого кліматичного фонду, коштом якого можна буде фінансувати відповідні програми та ініціативи.

«Зелена» облігація — це борговий інструмент, кошти від продажу якого спрямовують виключно на фінансування наявних на нових «зелених» проектів. Основними їхніми емітентами виступають Світовий банк, ЄБРР, Європейський інвестиційний банк, Міжнародна фінансова корпорація.

Обговорення Концепції ринку «зелених» облігацій в Україні. Фото — saee.gov.ua.

Після підписання Паризької угоди зазначені інструменти набули особливої популярності. Нині вони є одним з ефективних способів залучення інвестицій у проекти відновлюваної енергетики.

UNIDO (United Nations Industrial Development Organization) — спеціальна установа ООН, яка розробляє регіональні стратегії розвитку та надає технічну допомоги державам, що розвиваються, у здійсненні конкретних проектів.