В Україні може з'явитися центр запровадження інновацій в оборонній сфері
kmu.gov.ua

В Україні може з’явитися центр запровадження інновацій в оборонній сфері

В Україні може з’явитися інноваційний центр для запровадження передових технологій в оборонній промисловості. Можливості його створення обговорили Віце-прем`єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе та радник Генерального директора Державного концерну «Укроборонпром» з питань довгострокового розвитку, колишній керівник американського агентства передових оборонних дослідницьких проектів DARPA Ентоні Тетер. Про це повідомляє Урядовий портал.

«Новий центр під назвою GARDA базуватиметься на моделі DARPA та повинен стати майданчиком, який об’єднає розробників, стартапи, інвестиційні фонди і військових» — зазначають у повідомленні.

Розроблена групою радників модель GARDA була презентована ще у грудні 2016 року. Однак для втілення проекту необхідна професійна експертиза, ресурси та підтримка на рівні Уряду. Ентоні Тетер зазначив, що для запуску проекту мають бути визначені його виконавці, а також закладені кошти на реалізацію. За його словами, Україна має великий потенціал для запровадження інновацій.

«Ця ініціатива пов’язана з євроатлантичним курсом України  і може стати дуже успішною. Об’єднавши передову наукову думку, інвестиції, механізми обміну та захист технологій, ми будемо ближче до спільноти НАТО, яка працює на подібних принципах. Я сподіваюсь, що ваш великий досвід у цій галузі допоможе «Укроборонпрому» і далі розвивати напрямки, яких Україна потребує в реформуванні оборонної промисловості, в тому числі шляхом посилення науково-виробничого потенціалу, ідей та, зокрема, практичних рішень», — зазначила Іванна Климпуш-Цинцадзе, звертаючись до Тетера.

 Агентство Міністерства оборони США DARPA відповідає за розробку нових технологій для використання в Збройних силах США. Воно засноване ще в 1958 році як незалежна структура, яка підпорядковується безпосередньо вищому керівництву Міністерства оборони. Сьогодні DARPA займається шістьма основними напрямами: дослідженнями в області побудови адаптивних платформ і архітектур, оборонними дослідженнями, інноваціями в інформаційних технологіях, мікросистемними, стратегічними та тактичними технологіями.