В Україні надаватимуть можливість студентам отримувати вищу освіту та досвід роботи одночасно
flickr.com/Students at computer credit Contrapositive

В Україні надаватимуть можливість студентам отримувати вищу освіту та досвід роботи одночасно

Міністерство освіти України планує підготувати законодавчу базу для запровадження дуального навчання — поєднання роботи та навчання. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу МОН.

«Одна з найважчих проблем української вищої освіти – це відірваність від ринку праці. Ми зараз, наприклад, випускаємо багато інженерів, але наші підприємства мають проблему підбору кадрів, вони не можуть взяти випускника з дипломом магістра – він просто не готовий до роботи. Цю проблему треба вирішувати, і саме дуальне навчання є тією моделлю, яка найкраще придатна для цього», — зазначив перший заступник Міністра освіти і науки України Володимир Ковтунець.

За його словами, дуальне навчання потребує серйозної законодавчої роботи. Наразі впровадження цієї моделі — це лише експеримент. Однак, відповідно до Концепції підготовки фахівців за дуальною формою здобуття освіти, яку схвалила Колегія МОН, протягом 2018 року міністерство планує виконати основну роботу з правового забезпечення процесу.

Наразі МОН вивчає досвід 7 країн, де успішно працює дуальне навчання.

Водночас Ковтунець наголосив, що впровадження дуальної освіти – це також величезний обсяг роботи для вишів. Навчальним закладам потрібно мати у базі підприємства, які готові не просто брати студентів на роботу, а навчати їх — організовувати на робочому місці навчальний процес.

«Суть дуальної освіти полягає в тому, що студент з якогось моменту частину навчання проводить на робочому місці. Це не практика, а саме навчання, яке студент проходить працюючи. Це повноцінне виконання обов’язків, отримання заробітної плати і паралельне здобуття знань», – пояснив Володимир Ковтунець.