В Україні перевірятимуть усіх, хто отримав українське громадянство за роки незалежності
facebook.com/dmsu.gov.ua/

В Україні перевірятимуть усіх, хто отримав українське громадянство за роки незалежності

Державна міграційна служба (ДМС) почала перевірку всіх осіб, які отримали українське громадянство за роки незалежності України. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на УНІАН.

Як зазначає джерело, про це повідомив керівник ДМС Максим Соколюк на річній підсумковій колегії МВС.

Він заявив, що зафіксовано випадки, коли суди приймають рішення про проживання особи в Україні на підставі фейкової довідки про проживання в Україні до 1991 року, виданої посадовцями міграційної служби. Це надає підстави для незаконного отримання іноземцями українського громадянства.

«Розпочато роботу з повної перевірки підстав набуття українського громадянства за всі роки незалежності. Окрему увагу буде приділено набуттю громадянства за нововиявленим свідоцтвом про народження особи і на підставі рішень судів щодо встановлення факту проживання в Україні ним до 1991 року», — сказав він.

Окрім того, Соколюк повідомив, що окремою проблемою у роботі ДМС є ухвалення судами рішень без залучення відомства третьою стороною, які міграційна служба зобов’язана виконувати.

Зокрема, такі рішення стосується підстав для набуття громадянства України, легалізації незаконних мігрантів і поновлення на посадах звільнених за проступки працівників ДМС.

«Маємо сподівання, що судова система, яка реформується, займатиме державницьку позицію», — додав Соколюк.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков додав, що паспорти — це має бути скеля, через яку можна проникнути лише згідно з законом.