В Україні планують збудувати "сухий порт" на кордоні з Польщею
flickr.com/nsavch

В Україні планують збудувати «сухий порт» на кордоні з Польщею

На Львівщині планують побудувати «сухий порт» неподалік від кордону з Польщею. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на Інтерфакс-Україна. 

Зазначається, що про плани створення нового логістичного центру у Львівській області розповів начальник управління інвестиційної політики ЛОДА Роман Матис. За планом, землю під «сухий порт» виділять на території між райцентром Мостиська та селом Родатичі.

«В даний час опрацьовується статус земельних ділянок, які можуть виділити для створення логістичного центру, а навесні 2018 року влада області представить бізнесменам інвестиційний проект», — зазначив Матис.

Він висловив думку, що проект варто передати для втілення приватним підприємцям. Планується, що обласна влада підготує землю і проведе аукціон з її продажу, а підприємці купуватимуть землю за ринковою ціною і самі реалізують проект відповідно до своїх бізнес-планів.

Роман Матис, додав, що ділянки обирають таким чином, аби вони знаходилися неподалік від залізничних гілок з європейською шириною колії. За словами чиновника, це дозволить перевозити вантажі до України з Польщі та навпаки залізницею, а не автотранспортом, як це переважно відбувається зараз.

«Створення «сухого порту» біля кордону з Польщею буде дуже вигідним для великих виробників, яким потрібні нові площі під логістику та здешевлення перевезень товарів» — наголосив він.