В Україні посилено відповідальність за незаконну порубку лісу
flickr.com/spoilt_exile

В Україні посилено відповідальність за незаконну порубку лісу

Президент Петро Порошенко підписав Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо охорони пралісів згідно Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат». Про це повідомляє прес-служба Адміністрації Президента. 

Документ було схвалено парламентом 23 травня. Передбачається, що реалізація закону буде сприяти збереженню природних цінностей європейського значення, зокрема пралісів, на виконання вимог Рамкової конвенції про охорону та сталий розвиток Карпат.

Законом передбачено посилення кримінальної відповідальності за незаконну порубку дерев або чагарників у лісах, захисних та інших лісових насадженнях, у заповідниках або на територіях і об’єктах природно-заповідного фонду.

Крім того, документ вводить адміністративну відповідальність за порушення вимог охорони природніх лісів, пралісів, квазіпралісів. Відповідні зміни також вносяться до Кодексу про адміністративні правопорушення, Лісового кодексу та закону «Про природно-заповідний фонд».

Також у документі визначено поняття «природні ліси», «праліси», «квазіпраліси» та встановлено правовий режим їх збереження та охорони. Зокрема, забороняються всі види рубок, спорудження будівель, прокладання шляхів, випас худоби, промислова заготівля недеревинних лісових продуктів, проїзд транспортних засобів будь-де крім доріг загального користування (це правило не поширюється на службу лісової охорони).