В Україні посилили відповідальність за порушення правил зупинки та паркування
flickr.com/Dunnock_D

В Україні посилили відповідальність за порушення правил зупинки та паркування

Верховна Рада прийняла законопроект про реформування сфери паркування транспортних засобів. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на сайт Ради. 

Відтепер створюється механізм невідворотної відповідальності за порушення правил зупинки, стоянки та паркування транспортних засобів шляхом запровадження фото- та відеофіксації правопорушень.

Крім цього закон надає інспекторам з паркування право тимчасово евакуювати транспорт, якщо той суттєво перешкоджає дорожньому руху або створює загрозу безпеці руху.

Зокрема, до випадків порушення паркування та стоянки віднесли розташування авто на проїзній частині в два і більше ряди, на трамвайних коліях; на пішохідних переходах і ближче 10 метрів від них з обох боків; ближче 10 метрів від виїздів з прилеглих територій і безпосередньо в місці виїзду тощо.

Авто повернуть водію одразу після того, як він сплатить штраф та вартість послуги з його транспортування та зберігання.

Зазначається, що Документом надається 50% знижка в оплаті штрафів за порушення, зафіксовані в режимі фотозйомки/відеозапису, у разі сплати штрафу протягом 10 банківських днів.

У пояснювальній записці до документу повідомляється, що законопроект не збільшує, а суттєво зменшує розміри штрафів для водіїв.

«Зокрема, санкція за неоплату паркування в Києві при реалізації проекту зменшиться з діючих 136-204 грн до 50-100 грн при оплаті протягом 10 днів», — йдеться у документі.

Також законопроект прив’язує розміри штрафів за неправильну паркову до вартості однієї години паркування у 20-разовому розмірі.

Повідомляється, що відтепер талони з рішенням про притягнення водія до відповідальності за порушення, яке було зафіксовано на фото чи відео, повинно залишатися на лобовому склі транспорту.