В Україні проведуть масштабні перевірки пожежної безпеки
dsns.gov.ua

В Україні проведуть масштабні перевірки пожежної безпеки

В Україні з 30 березня проходитимуть масштабні перевірки пожежної безпеки у місцях великого скупчення людей. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Державної служби України з надзвичайних ситуацій.

30 березня за дорученням Прем’єр-Міністра України Володимира Гройсмана проводитимуть масштабні роботи з перевірки об’єктів великого скупчення людей на предмет виконання вимог пожежної безпеки.

За участі представників провідних телеканалів та інформаційних агентств країни у столиці відбулася перша перевірка в одному з найбільших торговельно-розважальних центрів міста. Рятувальники запросили журналістів, аби охопити якомога більшу аудиторію і разом із ними показати людям, на що звертати увагу під час відпочинку у ТРЦ.

Фото: dsns.gov.ua

На меті заходу — визначити, чи правильно працює система раннього виявлення та оповіщення про пожежу, де мають знаходитися засоби пожежогасіння та у якій кількості. А також як знайти безпечний вихід з приміщення закладу та куди звертатися, якщо виявлені порушення. Про все це розповів присутнім заступник начальника управління пожежної безпеки Департаменту запобігання надзвичайним ситуаціям ДСНС України Олександр Чекригін.

Фото: dsns.gov.ua

Для цього представники ТРЦ піднесли до одного з датчиків пожежного сповіщувача спеціальний прилад для перевірки — димову палицю. Одразу ж гучномовці торговельно-розважального центру зреагували на загрозу і повідомили усіх відвідувачів про необхідність евакуації. В свою чергу, працівники кінотеатру показували глядачам шляхи виходу.

Фото: dsns.gov.ua

Практична ж фаза складалась із перевірки системи оповіщення та системи автоматичної пожежної сигналізації та пожежогасіння. За легендою, необхідно проінформувати глядачів, що опинилися у приміщенні кінотеатру під час виникнення пожежі.

Перевірка  завершилася ліквідацією умовної пожежі, що виникла на території підземного паркінгу торговельно-розважального центру.

Фото: dsns.gov.ua
Фото: dsns.gov.ua

Нагадаємо, масштабна перевірка пожежної безпеки зумовлена трагедією у Кемерово. 25 березня у торговельному центрі «Зимова вишня» відбулася пожежа, під час якої, за офіційними даними, загинули десятки людей — більшість з яких діти.