В Україні розмитнили першу "євробляху" за новими правилами

В Україні розмитнили першу «євробляху» за новими правилами

На Чернівецькій митниці розмитнили першу автівку на іноземних номерах за новим законом. Про це повідомила Державна фіскальна служба.

Першим автомобілем, розмитненим за новими правилами, став Renault Laguna з дизельним двигуном 2004 року випуску з німецькою реєстрацією.

До 25 листопада, коли вступив в силу Закон, він би взагалі не зміг її ввезти через заборону до митного оформлення автомобілів старше 8 років.

Враховуючи, що 90 календарних днів з дня набрання чинності Закону базова ставка акцизного податку розраховується з 50%-вою знижкою, розмитнення автівки обійшлося власнику у 49,3 тис грн. Зазначається, що якби Renault Laguna оформлювалася через три місяці (після закінчення дії 50%-вої знижки), то митні платежі склали б 83,8 тис грн.

Як повідомдяє ДФС, оціночна вартість автівки склала 49 тис. грн.

«Таким чином мито (10%) склало 4,6 тис грн, акцизний податок (пільгова ставка із застосуванням коефіцієнта 0,5) – 28,765 тис грн та ПДВ (20%) – 15,957 тис грн».

Надалі власнику потрібно буде сплатити також збір у Пенсійний фонд (3-5% від вартості авто) та 850 грн за послуги сервісного центру.

Слід зазначити, що до 25 листопада, коли вступив в силу Закон, що передбачає нові правила ввезення транспортних засобів з іноземною реєстрацією, імпорт цієї автівки був неможливим через заборону до митного оформлення автомобілів старше 8 років.

Раніше ми вже розповідали про нові правила розмитнення автівок з іноземною реєстрацією.