В Україні розробили перший індустріальний туристичний маршрут
flickr.com/spyrosp

В Україні розробили перший індустріальний туристичний маршрут

В рамках Туристичного Бізнес Форуму, що пройшов минулого тижня, учасники круглого столу «Всеукраїнський маршрут індустріального туризму» розробили перший туристичний маршрут по індустріальних об’єктах, розташованих на території України. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційну Facebook-сторінку Асоціації чорнобильського туризму.

Зазначається, що розробкою незвичного туристичного маршруту займалася робоча група, до якої ввійшли представники туроператорів з низки українських міст.

«Такий маршрут потрібен для того, щоб долучитися до існуючої мережі Європейського маршруту індустріальної спадщини і розширити його на промислові об’єкти України, зміцнювати імідж нашої країни як держави індустріальної», — наголошуть в Асоціації чорнобильського туризму.

До першого варіанту всеукраїнського індустріального туристичного маршруту було включено найвидатніші промислові підприємства та музеї України, зокрема Аерокосмічний центр у Дніпрі, ДніпроГЕС, “Запоріжсталь” і шахта “Гвардійська”. Крім того, до маршруту пропонується внести і постіндустріальні об’єкти – Чорнобильську зону відчуження, одеські катакомби, провалля над порожнинами шахт у Кривому Розі і т.д.

Зазначається, що, завершивши опрацювання інформації по кожному з об’єктів, підрахунок вартості та логістичних можливостей, члени робочої групи у лютому наступного року проведуть інфо-тур для українських ЗМІ і туристичних агенцій.

Крім того, як повідомляється, учасники круглого столу наголосили, що наступний 2018 рік Європарламент оголосив Європейським роком культурної спадщини. У зв’язку з цим вони підписали звернення до українських посадовців з пропозицією подати попередню заявку на включення Чорнобиля до Списку місць Світової спадщини ЮНЕСКО, розглянути можливість включення до списку інших місць індустріальної спадщини України та підтримати на державному рівні створення Всеукраїнського маршруту індустріального туризму.