В Україні розширили права пацієнтів психіатричних лікарень

У п’ятницю, 15 грудня, набув чинності наказ МОЗ, яким впроваджено нові правила застосування примусових заходів медичного характеру в психіатричних лікарнях. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на Урядовий портал.

Згідно з новим наказом Міністерства охорони здоров’я, пацієнти зможуть самостійно звертатись до незалежного лікаря-психіатра, до суду, а їх участь у процесі стає обов’язковою.

Відтепер психіатрична допомога небезпечним для суспільства пацієнтам буде відокремлена від загальної психіатричної практики.

За словами директора Державної установи «Український моніторинговий та медичний центр з наркотиків та алкоголю МОЗ України» Сергія Шума, система буде побудована таким чином, щоб забезпечити реабілітаційний підхід у ході надання допомоги неосудним.

«Паралельно створюються інструменти, що дозволять суду оцінити необхідність подальшого лікування з певними обмеженнями. Досі суди переважно керувалися тяжкістю скоєного, а зараз впроваджуються механізми, які дозволятимуть приймати рішення про доцільність продовження лікування в закладі на основі сучасних методик», — наголосив Сергій Шум.

Зазначається, що зменшення рівня дискримінації та порушень прав людей з проблемами психічного здоров’я є однією із задач МОЗ на період до 2030 року. Для вирішення проблеми будуть залучати сім’ї пацієнтів, неурядові організації та реалізовуватимуть програми працевлаштування осіб з психічними розладами.