В Україні стартували найбільші в історії спільні навчання з арміями НАТО
Міноборони

В Україні стартували найбільші в історії спільні навчання з арміями НАТО

У понеділок в Україні відкрили багатонаціональні військові навчання Rapid Trident – 2018 за участю підрозділів армій НАТО. Про це повідомляє у Facebook прес-служба Міністерства оборони.

В цьогорічних заходах братимуть участь військові підрозділи 10 країн-членів НАТО та 4 країн – партнерів НАТО, всього – 14 країн. А саме – Україна, США, Азербайджан, Болгарія, Велика Британія, Грузія, Данія, Канада, Литва, Молдова, Німеччина, Румунія, Польща, Туреччина.

Урочисте відкриття навчань відбулося на базі Міжнародного центра миротворчості та безпеки Національної академії Сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного у Львівській області.

«Цьогорічний «Репід Трайдент — 2018″ є наймасштабнішим спільним сухопутним навчанням», — зазначають у відомстві.

За даними Міноборони, у цілому до навчань залучено понад 350 одиниць техніки та 2200 військових, що тренуються на Яворівському полігоні.

Навчання триватимуть 2 тижні (до 15 вересня включно) та складатимуться з двох фаз — командно-штабної та польової. За цей час українські військові та їх колеги з країн-партнерів відпрацюють низку завдань як бойового, так і логістичного та гуманітарного характеру.

«Важливою особливістю навчання є те, що з українського боку переважну частину учасників складають військовослужбовці однієї із механізованих бригад Сухопутних військ Збройних Сил України, які мають безпосередній і зовсім нещодавній досвід бойових дій у найгарячіших місцях району проведення Антитерористичної операції та Операції об’єднаних сил на території Донецької та Луганської областей», — наголошують у прес-службі.

На відкритті була присутня Посол США в Україні.

«Для мене є справжнім задоволенням бути присутньою на відкритті навчань, — зазначила Посол США в Україні Марі Йованович. — США беруть участь у цих навчаннях через те, що ми підтримуємо суверенітет і територіальну цілісність України. Ми міцніші коли ми діємо разом – це істинна, як для військових так і всього громадянського суспільства».