В Україні стимулюватимуть реалізацію "зелених" проектів
flickr.com/leifhinrichsen

В Україні стимулюватимуть реалізацію «зелених» проектів

В Україні почнеться робота зі створення нового механізму, який стимулюватиме впровадження «зелених» проектів. Над розробкою працюватиме Державне агентство з енергоефективності спільно з МЗС Фінляндії та Північною екологічною фінансовою корпорацією NEFCO. Про це повідомляє Урядовий портал.

З пропозицією створення механізму стимулювання «зелених» проектів виступило фінське МЗС, запевнивши у готовності надати допомогу. Вчора, 12 вересня, концепцію механізму обговорили Голова Держенергоефективності Сергій Савчук і представники NEFCO Хелена Ляхтеенмякі та Юлія Шевчук.

У ході зустрічі сторони говорили про цілі та завдання механізму. До першочергових напрямків віднесли розробку та фінансування якісних техніко-економічних обґрунтувань для проектів. «Завдяки фінансовій децентралізації на місцях з’явилися значні ресурси. Сьогодні як ніколи місцева влада та громада зацікавлені у проектах, які сприятимуть соціально-економічному розвитку міст», — зазначив С. Савчук.

В якості прикладу він навів проекти з використанням місцевих видів палива, додавши, що пропозицій такого типу на ринку чимало, проте існує потреба в якісних проектах, адже це безпосередньо впливає на зацікавленість інвесторів.

«У рамках підписаного Меморандуму про взаємодію України та Фінляндії у сфері «зеленої» енергетики, за пропозицією фінських партнерів, ми маємо унікальну нагоду створити по-справжньому дієвий корисний механізм залучення інвестицій у «зелені» проекти», — повідомив Голова Держенергоефективності.

Він зауважив, що Україна вже підготувала сприятливе законодавче поле, привабливі «зелені» тарифи на «чисту» електроенергію та стимулюючий тариф на тепло, вироблене не з нафтопродуктів.

За підсумками зустрічі сторони домовилися продовжити співпрацю. За планом, розробка концепції механізму завершиться вже у цьому році. Після цього механізм запустять у дію, використовуючи фінські інвестиції для українського ринку проектів «чистої» енергетики.

Нагадаємо, вчора, 12 вересня Сергій Савчук провів переговори з представниками фінської компанії «Ferroplan» щодо реалізації екологічних проектів з переробки відходів та очистки води.