В Україні створили новітній композитний плавучий док
pallada-doc.com

В Україні створили новітній композитний плавучий док

Херсонський завод «Палада», що входить до складу ДК «Укроборонпром», успішно провів випробування новітнього композитного автономного плавучого доку «ERENEOS» вантажопідйомністю 7100 тон. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на офіційний сайт Укроборонпрому.

Випробування проходили в акваторії Дніпра, неподалік від Херсона. Проект плавучого автономного доку розробила проектно-конструкторським бюро заводу «Палада». Док будували протягом 14 місяців, роботи велися під наглядом Американського бюро судноплавства. Його спустили на воду на початку цього місяця, а позавчора, 22 жовтня, було успішно завершено всі випробування.

Цикл тестів передбачав занурення нового доку на максимальну глибину у 12,2 метри, а також його підйом. У процесі випробувань всі раніше заявлені характеристики плавучого дока підтвердили представники замовника і Американське бюро судноплавства.  Таким чином, «ERENEOS» стане першим продуктом українського суднобудування, який отримає сертифікацію Бюро.

Довжина стапель-палуби доку складає 120 метрів. Для порівняння — це більше, ніж довжина стандартного футбольного поля. Глибина занурення — 12,2 метри. Понтон виготовлено з морського залізобетону на основі сульфатостійкого портландцементу, а вежі – з суднобудівної сталі.

В Укроборонпромі зазначають, що це поєднання матеріалів дозволить знизити експлуатаційні витрати доку як мінімум удвичі порівняно з аналогічними сталевими доками.

Замовник робіт, кіпрська компанія Multimaine Shipyards, планує відбуксувати плавучий док на Кіпр, де його використовуватимуть у порту Лімассол.

Херсонський Державний завод «Палада» — українське підприємство, продукцію якого широко використовують у низці країн світу, зокрема, Японія, Південна Корея, Фінляндія, Болгарія, Туреччина і Алжир.