В Україні створять національного страховика медичних послуг
moz.gov.ua/

В Україні створять національного страховика медичних послуг

Кабінет міністрів запустив створення Національної служби здоров’я України — національного страховика. Про це повідомляє Main.in.ua із посиланням на прес-службу Міністерства охорони здоров’я.

Планується, що що громадяни зможуть звернутись до Національної служби здоров’я, обрати собі лікарню, а служба оплатить лікування, проконтролює його вартість та якість. Служба зможе замовити послуги як у державних лікарень, так і в приватних.

Національна служба здоров’я створюється для впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я.

«Ключовим для впровадження реформи фінансування системи охорони здоров’я в Україні є сьогоднішнє рішення Уряду про затвердження Положенння про Національну службу здоров’я України — національного страховика, який укладатиме договори із закладами охорони здоров’я та закуповуватиме у них послуги з медичного обслуговування населення» — йдеться у повідомленні.

Документ вступить у дію після підписання Президентом законопроекту №6327. Від цього залежать терміни впровадження реформи.

Очікується, що на початку січня буде оголошено конкурс на посаду голови Служби, і до липня вона буде утворена та розпочне роботу.

Служба буде підпорядковуватися не МОЗ, а Кабінету Міністрів.