В Україні створять Національну службу охорони здоров’я

На початку наступного року в нашій державі може з’явитися новий орган — Національна служба здоров’я України. Про це повідомив заступник міністра охорони здоров’я Павло Ковтонюк, передає Інтерфакс-Україна.

«Уже багато проектів нормативних актів для реалізації закону про державні фінансові гарантії напрацьовано, ми очікували прийняття законопроекту. Один з них — постанова уряду про створення НСЗУ. Тільки-но президент підпише закон №6327, ми відразу подамо проект постанови на Кабмін. Це станеться на початку 2018 року», — сказав посадовець.

За його словами, НЗСУ повинна стати незалежним замовником послуг, який буде відповідати за фінансування системи охорони здоров’я. Наразі зазначені функції виконуватимуться згідно з порядком, виданим КМУ.

«До моменту, як фінансуванням буде займатися НСЗУ, я думаю, що з дуже високою ймовірністю, це тимчасово виконуватиме МОЗ. Але це буде з чітким дедлайном у кілька місяців, не довше, поки НСЗУ не буде створена і поки всі формальні процедури не будуть пройдені, поки вона не буде укомплектована», — уточнив Ковтонюк

Над створенням Нацслужби працюють близько 20 осіб. Керівник НЗСУ призначатиметься урядом.

Нагадаємо, 9 жовтня депутати проголовували за проект закону №6327 «Про державні фінансові гарантії надання медичних послуг та лікарських засобів». Згідно з підтриманим Радою документом, для усіх громадян України встановлять єдині тарифи оплати медичних послуг та препаратів, які будуть надаватися за програмою медичних гарантій.