В Україні створять реєстр засуджених та взятих під варту

Кабінет міністрів ухвалив рішення про створення «Єдиного реєстру засуджених і взятих під варту осіб». Відповідне рішення було прийнято на засіданні уряду, повідомляє ресурс «Українські новини». Єдиний реєстр допоможе оперативно отримувати інформацію про засуджених та взятих під варту осіб.

Міністерству юстиції доручили забезпечити розробку і супровід програмного забезпечення реєстру, затвердити порядок формування та ведення реєстру, а також забезпечити внесення в нього актуальних і архівних даних з 2010 року.

Створення реєстру коштуватиме 20 млн грн. З них 7 млн витратять на серверне та мережеве обладнання, 12,5 млн грн. – на програмне забезпечення «Єдиний реєстр засуджених і осіб, узятих під варту» і 500 тис. грн. – на комплексну систему захисту інформації. Передбачається, що фінансувати створення єдиного реєстру буде ДП «Національні інформаційні системи».

Уряд також ухвалив проект закону про внесення змін до Кримінального процесуального кодексу України щодо приведення порядку застосування запобіжних заходів у відповідність з практикою Європейського суду з прав людини