В Україні створять службу екстреної допомоги
ukrhealth.net

В Україні створять службу екстреної допомоги

Міністерство внутрішніх справ України анонсувало підготовку до впровадження служби екстреної допомоги. Про це повідомляє main.in.ua з посиланням на прес-службу МВС України.

Про перспективи впровадження проекту в Україні у інтерв’ю для інформаційної служби 112.ua розповіла заступник міністра внутрішніх справ Тетяна Ковальчук. За її словами, створення служби потребує комплексного підходу.

«Потрібна консолідація всіх служб. Це і комунальні служби, і МОЗ, і поліція, і ДСНС. Це дуже амбітний проект. Ми повинні не тільки розвивати систему прийняття екстрених викликів, але й надавати психологічну та консультаційну допомогу. Для цього нам потрібна розвинена технічна база, матеріальне оснащення і навички тих співробітників, які будуть надавати консультації та реагувати на ці виклики», — підкреслила заступник міністра внутрішніх справ.

Також Тетяна додала, що раніше за створення служби 112 відповідала ДСНС (МНС), а сьогодні саме МВС займається цим процесом.

«112» — це система невідкладної допомоги населенню за єдиним безкоштовним номером виклику екстрених служб, що діє в усіх країнах-членах ЄС. Диспетчерський центр координує дії поліції, пожежної охорони, швидкої медичної допомоги, рятувальних служб та інших.

Нагадаємо, раніше у МВС повідомили, що до створення єдиного номеру екстреної допомоги можуть долучитися шведські експерти.