В Україні створять центри з підтримки технологій та інновацій
flickr.com/sandialabs

В Україні створять центри з підтримки технологій та інновацій

Сьогодні, 17-го січня, КМУ своїм розпорядженням затвердив початок робіт над створенням центрів з підтримки технологій та інновацій в Україні. Проект буде реалізовуватися Мінекономрозвитку в рамках Програми співробітництва із Всесвітньою організацією інтелектуальної власності на 2018-2019 роки. Про це повідомляє Main.in.ua з посиланням на прес-службу Мінекономрозвитку.

Відомство укладе угоду Всесвітньою організацією інтелектуальної власності. Після цього воно має створити центри або їхні філії на базі університетів, наукових установ, інноваційних структур, технопарків.

Центри або їхні філії надаватимуть до патентних та непатентних баз даних. Крім того, вони допомагатимуть винахідникам та розробникам у питаннях користуватися цими інформаційними базами.

У Мінекономрозвитку зазначили, що новостворені центри сприятимуть:

  • спрощенню доступу до патентних баз даних, науково-технічної інформації, публікацій з питань інтелектуальної власності, різноманітних навчальних матеріалів;
  • організації семінарів та круглих столів з питань інтелектуальної власності;
    проведенню дистанційних курсів Всесвітньої організації інтелектуальної власності з питань інтелектуальної власності;
  • наданню консультацій щодо законодавства у сфері інтелектуальної власності.

Всесвітня організація інтелектуальної власності з 2009 року реалізовує проект щодо створення зазначених центрів. За даними Мінекономрозвитку, на сьогодні в світі реалізується 71 національний проект із підтримки інновацій, у межах яких працює 600 центрів та філій.