В Україні створюється новий центр психологічної допомоги для бійців АТО, - Аваков
mvs.gov.ua

В Україні створюється новий центр психологічної допомоги для бійців АТО, — Аваков

Міністр внутрішніх справ заявив, що наразі створюється новий центр психологічної допомоги для бійців АТО. Про це повідомляє прес-служба МВС.

«Майже за 4 роки війни на Сході нашої країни, бойові дії пройшло майже 300 тисяч осіб, і зараз ми маємо зробити все можливе, аби наші військові отримали необхідну психологічну поствоєнну реабілітацію. Тому наразі працюємо над створенням нового центру психологічної допомоги для бійців АТО. Ми були б вдячні австралійській стороні, аби вони могли поділитися своїм досвідом психологічної допомоги», — зазачив Арсен Аваков під час зустрічі з Президентом Сенату Австралії Стівеном Перрі.

Український міністр розповів, що в умовах гібридної війни МВС продовжує проводити реформи та запропонував поглибити двостороннє співробітництво у питаннях безпеки.

«В умовах гібридної війни ми продовжуємо змінювати систему поліції. Ми співпрацюємо з іноземними колегами та Інтерполом. Разом з тим, з рядом країн нас пов’язують двосторонні стосунки, які гарантують більш тісне співробітництво і обмін інформацією. Ми пропонуємо вам заключити Меморандум про двостороннє співробітництво», — додав Арсен Аваков.

mvs.gov.ua

У свою чергу, голова Національної поліції Сергій Князєв зазначив, що українська поліція має намір обмінятися досвідом в питаннях кібербезпеки з австралійськими правозахисниками.

«Мені б дуже хотілося обговорити з моїми австралійськими колегами саме питання кіберзлочинності. Адже вона не має кордонів. Українські підрозділи кіберполіції нещодавно брали участь у знешкоджені транснаціональних злочинного угрупування, яке здійснювали банківські махінації по всьому світу. Дуже важливо зараз працювати саме над такими питаннями»,  — підкреслив Сергій Князєв.

У ході зустрічі Стівен Перрі наголосив, що уряд Австралії обов’язково розгляне питання про поглиблення двостороннього співробітництва у питаннях безпеки й у реабілітації військових, а також про підписання Меморандуму з міністром юстиції. Президент Сенату Автралії також пообіцяв обговорити питання, що стосується поствоєнного синдрому з нашим міністром оборони.

Наприкінці зустрічі Арсен Аваков привітав Австралію з тим, що наступного року міжнародні змагання «Invictus Games» будуть проходити в Сіднеї та запросив австралійську збірну «нескорених» провести спільні тренування з українською командою.

Нагадаємо, що Петро Порошенко під час зустрічі зі Стівеном Перрі подякував Австралії за незмінну підтримку у питаннях, пов’язаних із захистом прав людини в окупованому Криму, засудження російської агресії проти України та продовження санкцій проти агресора.